*****مــهـــاجــــر*****
 
قالب وبلاگ
 


از حضرت امام صادق(ع)مذکور است که سوره ی یس(دل قرآن) است.در روز یا شب هرحاجتی که داشته باشد به نیت قضاءِحاجت وضو بگیردبه جهت استجابت دعا وتلاوت قرآن رو بقبله با حضور قلب صد بار صلوات بفرستد وشروع به خواندن سوره نمایدو حاجت خود را در سه جا بخاطر بگذاراندو از خداوند بخواهد حاجت خود را،یکی بعد از امامٍ مُبین ویکی بعد از فی فَلکٍ یسبحُونَ و دیگری بعد از سلامٌ قولاً مِن ربٍّ رحیمٍ و چون به این سلام برسد آنرا هفت بار تکرار کند و چون به کلمه شریفه (مبین)رسید دعای ضمیمه رابخواند و یا آنکه چون از سوره فارغ شد آن دعا را بخواند.

دعای ضمیمه "

سبحانَ المُفَرِّجُ عَن كُلِّ مَحزون، سُبحانَ المُخَلِّصُ عَن كُلِّ مَشحون، سبحانَ المُنَفِّسُ عَن كُلِّ مَديون، سبحانَ العاصِمُ عَن كُلِّ مَكنون، سبحانَ مَن جَعَلَ خَزائِنُهُ بَينَ الكافِ و النّون، سبحانَ مَن اِذا اَرادَ شَيئاً أن يَقولُ لَهُ كُن فَيَكون، سبحانَ الَّذى بِيَدِهِ مَلَكوتُ كُلِّ شَئ وَ اِلَيهِ تُرجَعون بعد بگوييد: اَللهمَّ افتَح لى اَبوابَ رَحمَتُكَ و َابوابَ خَزائِنُكَ بِحَقِّ سورةُ يس و تَفَضُّلَكَ و كَرَمُكَ يا اَرحَمَ الرّاحِمين سپس صد بار بگوييد : يا‌ مُفَرِّجَ الهَمّ


ختم سوره ی یس از برای هر مطلب مجرّب است لکن بجهت وسعت رزق در روز پنجشنبه بخواند و به جهت دفع دشمن روز سه شنبه و بجهت رفعت و عزت روز یک شنبه بخواند. وبجهت حاجتهای دیگر می تواند در هر روز یا شب آن را بخواند.


------------------------------------------------


طریقه ی ختم سوره ی مبارکه ی یس به نوعی دیگر :

از جمله روش‌هاى ختم سوره يس عبارت است از اين‌كه سوره را پس از صد‌بار ذكر صلوات بخوانيد و در سه قسمت سوره، حاجات را به خاطر آوريد: يكى بعد از «امام مبين»; ديگرى بعد از «فى فلك يسبحون»; سوم بعد از «سلامٌ قولاً من ربٍّ رحيم» كه رسيديد آن را سى و چهار يا چهارده يا هفت مرتبه بخوانيد و پس از اتمام سوره، اين دعا را بخوانيد: سبحانَ المُفَرِّجُ عَن كُلِّ مَحزون، سُبحانَ المُخَلِّصُ عَن كُلِّ مَشحون، سبحانَ المُنَفِّسُ عَن كُلِّ مَديون، سبحانَ العاصِمُ عَن كُلِّ مَكنون، سبحانَ مَن جَعَلَ خَزائِنُهُ بَينَ الكافِ و النّون، سبحانَ مَن اِذا اَرادَ شَيئاً أن يَقولُ لَهُ كُن فَيَكون، سبحانَ الَّذى بِيَدِهِ مَلَكوتُ كُلِّ شَئ وَ اِلَيهِ تُرجَعون بعد بگوييد: اَللهمَّ افتَح لى اَبوابَ رَحمَتُكَ و َابوابَ خَزائِنُكَ بِحَقِّ سورةُ يس و تَفَضُّلَكَ و كَرَمُكَ يا اَرحَمَ الرّاحِمين سپس صد بار بگوييد : يا‌ مُفَرِّجَ الهَمّ و حاجاتتان را بخواهيد.
موضوعات مرتبط: قران، عمومي
[ سه شنبه دهم فروردین ۱۳۸۹ ] [ 7:56 ] [ مهاجر ] [ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


الذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا

گر بود عمر به میخانه رسم بار دگر
به جز از خدمت رندان نکنم کار دگر


بعد از پيروزي عمليات والفجر 2 (عمليات در منطقه حاج عمران) به محضر امام (ره) رسيديم. تعدادي از رزمندگان اسلام كه در عمليات شركت داشتند، افتخار ديدار با امام(ره) را در حسينيه جماران پيدا كردند. رزمندگان دسته دسته وارد حسينيه مي شدند و هر بار لحظاتي مداحي مي شد سپس بچه ها بعد از ديدار با امام (ره) جايشان را به ديگران مي دادند. ما بين اين ديدارها يكي از رزمندگان پاك و مخلص بسيجي به نام مرتضي جاويدي كه بعدها در زمره پاسداران كادر رسمي قرار گرفت، از طرف فرماندهي محترم كل سپاه و اينجانب به عنوان اسوه رزمندگان به محضر امام(ره) معرفي گرديد. اين چهره دلاور كه از خطه فارس (روستاي جلیان فسا) بود، در اين عمليات در سمت فرماندهي يكي از گردانهاي تيپ 33 المهدي حماسه آفرين بود و حدود يك هفته در حالي كه در محاصره تنگ دشمن بود راه حاج عمران به تنگ دربند را قطع كرده و زمينه پيروزي رزمندگان اسلام را فراهم كرده بود. بعد از معرفي جاويدي (كه بعدها به فيض شهادت رسيد) او سر و صورت و پيشاني و دست امام (ره) را بوسيد و آرام در كنار فرمانده اش قرار گرفت. در اين لحظه صحنه جالبي رخ داد و آن، اين بود كه امام (ره) بزرگوار با آن قامت بلند و مباركشان خم شده و به پيشاني آن بسيجي دلاور بوسه زدند. اينجانب از ديدن اين منظره، عشق و علاقه عميق امام (ره) را به فرزندان بسيجي خود دريافتم. (شهيد صياد شيرازي)
لینک دوستان
امکانات وب